Кібербезпека важлива

Подбайте про захист дітей у віртуальному просторі

1. Навчіть дітей створювати надійні паролі та нікому їх не повідомляти. Надійний пароль має містити мінімум вісім символів — цифри, спеціальні символи, великі та малі літери.

2. Допоможіть дитині встановити на смартфоні або комп’ютері всі потрібні налаштування, що стосуються безпеки та конфіденційності.

3. Нагадуйте дітям про ймовірну небезпеку та ризик підхопити віруси при відкритті підозрілих посилань, вкладень, файлів.

4. Розповідайте дітям про небезпеку онлайн- спілкування з незнайомцями та ймовірні наслідки. Нагадуйте, що на будь-яких сайтах, у листуванні, у соцмережах, месенджерах та чатах не можна надсилати приватних фото, особистої інформації, адреси, номерів телефонів тощо.

5. Обговорюйте з дитиною інформацію, яку вона читає в інтернеті. Розповідайте про фейки.

6. Якщо дитина навчається у початковій школі, використовуйте спеціальні програми для смартфонів та комп’ютерів, які фільтрують контент, зробіть необхідні налаштування (наприклад, у Windows є вбудована функція Батьківський контроль).

7. У разі необхідності періодично перевіряйте, які сайти відвідує дитина: це можна зробити за допомогою вкладки «Історія» у браузері. Вкладка «Завантаження» підкаже, які файли були скачані з інтернету.

8. Потурбуйтеся, щоб дитина не відчувала страху, якщо зробить на комп’ютері чи смартфоні «щось не те». А у випадку будь-яких нестандартних ситуацій не приховувала цього, а одразу зверталася за порадою до дорослих.

9. Пам’ятайте, що жорсткі заборони зазвичай не діють. Важливіше — побудувати довірливі стосунки і навчити дитину бути відповідальною та обачною при проведенні часу в інтернеті.

Кiлькiсть переглядiв: 16

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.